Współczesna rozrywka pełna zagadek


Pozostałe / poniedziałek, Kwiecień 15th, 2019

Kiedy wchodziły na rynek, budziły olbrzymie zainteresowanie, a nierzadko także i szokowały. Były w pełni innowacyjnym pomysłem, który łączył w sobie rozrywkę, towarzyskie spędzenia czasu, z pełną grozy i tajemniczości przygodą. Escape room, a także gra miejska, bo to o nich tutaj właśnie mowa, dziś stanowią jedną z bardziej popularnych form spędzania aktywnie wolnego czasu ze znajomymi.

Kraków to miasto, w którym oferta tego typu rozrywki jest wyjątkowo rozbudowana. Escape room to wyjątkowa przygoda, w której uczestnicy zabawy zamykani są w pomieszczeniu. Ich zadaniem jest uwolnienie się z pułapki. Mogą tego dokonać jedynie dzięki szczegółowej analizie wskazówek i podpowiedzi.

Również gra miejska wymaga od jej uczestników spostrzegawczości, kreatywności, ale przede wszystkim logicznego myślenia i współpracy. Od pokoju zagadek różni się przede wszystkim tym, że organizowana jest dosłownie na mieście, a nie tak jak escape room w zamkniętym pomieszczeniu.

Tak escape room, jak i gra miejska, może przybrać rozmaitą formę. Istnieją propozycję gry, która przeznaczona jest jedynie dla osób o mocnych nerwach – mrocznej tematyce, jak i rozrywki bardziej stonowane, w którym element grozy nie odgrywa tak ważnej roli, a dominuje motyw przygody.

Wśród tych pierwszych miejsc, można spotkać się z elementami żywcem wyjętymi z filmów grozy, ale także z horrorów. Natomiast gra miejska może mieć bardzo mroczny scenariusz, ale i tak ze względu na to, iż rozgrywa się na mieście to nie będzie nigdy tak przerażająca jak escape room.

Jedna i druga opcja spędzania wolnego czasu przeznaczona jest zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych w Krakowie. To świetna forma integracji, dlatego coraz częściej z rozrywki tej korzystają grupy pracownicze.

Gra Miejska Kraków – http://www.lostroom.pl/gra-miejska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *