W trosce o piękny uśmiech


Zdrowie / czwartek, Kwiecień 19th, 2018

Każdy z nas chciałby mieć piękne, białe zęby. Zazdrościmy gwiazdom z małego i dużego ekranu idealnego uśmiechu, prostych i śnieżnobiałych zębów. Jednak, aby uśmiech był naprawdę piękny, zęby muszą być przede wszystkim zdrowe. To w jakim stanie mamy uzębienie zależy nie tylko od genów, ale też od codziennej pielęgnacji.

Jeśli zaniedbujemy higienę jamy ustnej, nie szczotkujemy zębów po posiłkach, spożywamy duże ilości produktów żywnościowych i napojów zawierających cukry, stan naszego uzębienia może w szybkim tempie zacznie się pogorszyć i w konsekwencji może nas czekać leczenie kanałowe (więcej o zabiegu znajdziesz na: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/), albo, co gorsza, utrata zębów. Taka wizja przeraża chyba każdego z nas, dlatego większość, bardziej lub mniej chętnie udaje się do dentysty, kiedy zaczynają się pojawiać pierwsze problemy z uzębieniem.

Stomatologia ma nam wiele do zaoferowania w trosce o zdrowy uśmiech. Jednak są i tacy wśród nas, którzy z przerażeniem myślą o wizycie w gabinecie dentystycznym i odwlekają wizytę u stomatologa w czasie, nawet kiedy chorobie zęba towarzyszy duży ból. Faszerują się środkami przeciwbólowymi, które niestety usuwają tylko skutek, a nie przyczynę. Jest to droga donikąd, ponieważ zepsuty ząb nie wyleczy się sam, a stan pacjenta może się tylko z czasem pogorszyć, prowadząc do poważnych konsekwencji.

Taki pacjent, kiedy już trafi na fotel dentystyczny, będzie musiał wiele wycierpieć, aby doprowadzić zęby do dobrego stanu. Dlatego, aby cieszyć się pięknym zdrowym uśmiechem trzeba zadbać o profilaktykę, dbać o higienę jamy ustnej i kontrolować regularnie stan uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *