Jak dbać o róże ogrodowe?


Pozostałe / czwartek, Wrzesień 27th, 2018

Róże dla większości z nas są najpiękniejszymi kwiatami na świecie. Wszyscy je kochamy – uwielbiamy je dostawać i z przyjemnością ozdabiamy nimi przydomowe ogrody. Sadzimy fantastyczne róże okrywowe, jednak mimo iż próbujemy o nie jak najlepiej zadbać, z czasem zaczynają one więdnąć, ich płatki odpadają na ziemię, a łodygi robią się suche i żółtawe. Właściwa pielęgnacja tych kwiatów zapewni im świetny wygląd na bardzo długi czas. Jak zatem powinniśmy dbać o swoje róże parkowe czy okrywowe, by odwdzięczyły nam się one cudowną prezencją?

Przede wszystkim musimy zapewniać im dostateczną ilość wody. Róże potrzebują jej całkiem sporo, bo dzięki solidnemu nawodnieniu mogą fantastycznie się rozwijać i bezustannie kwitnąć. Oczywiście nawet ze zwykłą wodą nie możemy przesadzać. Podlewajmy swoje kwiatki tak często, jak tego potrzebują, sprawdzając wymagania konkretnych gatunków roślin, bo róża róży nierówna. Musimy wiedzieć dokładnie, jakie kwiaty posadziliśmy w ogóle w swoim ogrodzie, by dostosować do nich ilość wody czy dodatkowe substancje odżywcze.

Chrońmy też swoje róże przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego. Na zimę starajmy się zabezpieczać róże rabatowe, a latem umieszczać je w zaciemnionych miejscach. Nie wymaga to od nas specjalnych poświęceń, a efektywność pracy pozytywnie nas zaskoczy.

O tym jak pielęgnować róże czy jakie gatunki wybierać w konkretne miejsca w ogrodzie dowiemy się kupując sadzonki róż w szkółce róż. Pracownicy szkółki mogą nam w kwestii róż naprawdę wiele doradzić.

Więcej na: https://hyzowie.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *