Co wpływa na bezpieczeństwo w pracy?


Usługi / piątek, Listopad 2nd, 2018

Każde miejsce wiążące się z tym, że będzie przebywać w nim określona grupa ludzi, potrzebuje wprowadzenia pewnych zasad, które zapobiegną wypadkom, utracie zdrowia czy życia. Zakłady pracy czy szkoły organizują na początku zawsze szkolenia BHP, uświadamiające nas o grożących niebezpieczeństwach. Prawidłowo i rzetelnie przeprowadzone kursy BHP mają wpływ na nasze bezpieczeństwo w pracy.

W przypadku pracy biurowej dowiemy się jak przybrać pozycję przy biurku, która nie spowoduje u nas skrzywienia kręgosłupa. Ta wiedza jest najczęściej darmowa dla nas i przekazywana jest w godzinach pracy czy zajęć. Prawo i zasady w całej Polsce są jednolite, więc kursy BHP w Krakowie będą wyglądały jednakowo jak na północy kraju.

Często miejsca pracy lub instytucje typu szkoła mają podpisane umowy ze szkoleniowcem odpowiedzialnym za Bezpieczeństwo i Higienę Pracy. Taka osoba przeprowadza wstępne szkolenia BHP, a później co kilka lat szkolenia okresowe. Inspektorzy BHP często nie tylko szkolą, ale też sprawdzają czy gaśnice są w odpowiednim miejscu, czy nie ma wystających drutów czy innych elementów zagrażających w bezpiecznym przebywaniu w danym pomieszczeniu.

Nie zdajemy sobie sprawy i niejednokrotnie pobłażliwie traktujemy takie kursy BHP, jednak jak głosi słynne porzekadło „mądry Polak po szkodzie” i tutaj sprawdza się to idealnie. Na przykład magazynier nieużywający kasku ochronnego pewnego dnia zostaje uderzony spadająca z regału butelką z napojem. Kask spowoduje ze przeżyje – brak kasku uczyni go kaleką. Nie ignorujmy i lekceważmy szkoleń BHP, bo te są niezwykle ważne i istotne dla prawidłowych zachowań w pracy.

Sprawdź: eSTe Secura Kraków – Kursy BHP | este-secura.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *